שלבי פיתוח המוצר – מה הם כוללים?

פיתוח מוצר חדש הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה ולא משנה באיזה סוג וסגנון של מוצר מדובר. שלבי פיתוח מוצר חדש דורשים תשומת לב רבה, שימוש בכל האמצעים הנדרשים כדי לבצע זאת כהלכה וכמובן ידע ואנשי מקצוע שיוכלו ליישם זאת בפועל.

שלב המחקר המקדים ופיתוח הקונספט – מדובר בשני שלבים ראשוניים חשובים במיוחד. לפני פיתוח המוצר יש להכיר היטב את השוק, את צרכיו, את המתחרים שבו ובאופן כללי את הסביבה העסקית שאליה מעוניינים להיכנס. בהמשך, לפתח את הקונספט שעליו יתבסס אותו מוצר חדש תוך הכנת אב טיפוס, שישמש כאותו אובייקט בסיסי שממנו ייצור, בהמשך המוצר. כאן, תהיה התייחסות לחומרי הגלם שממנו עשוי המוצר, לעיצוב שלו, למידות שלו ולכל הפרמטרים הפיזיים שלו.

הכנת אב טיפוס – בשלב הבא אפשר להתחיל בבניית האב טיפוס, המתבסס על המפרט שהוכן מראש. את אב הטיפוס ניתן כיום להדפיס באמצעות מדפסת תלת מימד, מה שעוזר בהוזלת העלויות ובקבלת תוצאות מרשימות בתוך פרק זמן קצר. באמצעות האב טיפוס אפשר לבחון ולחקור את אותו מוצר באופן מעשי ולדעת בדיוק איך הוא ייראה בגודלו הסופי.

ייצור המוצר – לאחר הכנת האב טיפוס וביצוע כל השינויים והשדרוגים הנדרשים, אפשר להמשיך לשלב הייצור. בשלב זה מתחילים בייצור סדרתי של המוצר, תוך התייחסות לתיק הייצור שבו שרטוטים של המוצר ושל כל הרכיבים שהוא כולל.

הפצת המוצר ושיווקו – זהו השלב הסופי בתהליך פיתוח מוצר חדש. לאחר ייצורו של המוצר נכנס לפעולה מערך השיווק, ההפצה וגם המכירות של בית העסק והמוצר הופך לזמין לכל הצרכנים. את זה ניתן לעשות ישירות מול השוק המקומי או מול השווקים הבינלאומיים השונים הרלוונטיים למוצר שפותח.

יש לכם רעיון למוצר חדש? רוצים לנצל את ההדפסה התלת מימד לטובת ייצור אב טיפוס שעליו יתבסס אותו מוצר חדש? אם כן, 3Dreams היא הכתובת המתאימה עבורכם. החברה מציעה לכם שירותי הדפסה תלת מימד המותאמים ישירות אל הצרכים השונים וכוללים שימוש במדפסות חדשניות. לסקירת כלל שירותיה והלימודים שהיא מציעה, לחצו כאן או התקשרו
לטלפון 03-9503065