פיתוח מוצרים רפואיים – איך זה עובד?

תודות לטכנולוגיות החדשניות שהולכות וצוברות תאוצה בשנים האחרונות, הפך שוק פיתוח המוצרים לענף הרפואה למתקדם עוד יותר, כזה המתבסס על רעיונות מרהיבים שקשה להתעלם מהם, רעיונות קטנים לעיתים שהפכו לגדולים ומשמעותיים. ניתן כיום, ובאמצעים שלא שמענו עליהם קודם, לייצר פתרונות רפואיים מסוגים שונים ואפילו ציוד וכלי עבודה הנדרשים לעובדים ומוצרים רפואיים מאיכות גבוהה. כאשר מדברים על פיתוח מוצרים רפואיים מתכוונים לתהליך גנרי יחסית, המתבסס על תהליך פיתוח מוצרים כללי עם שינויים והתאמות לענף הרפואה.

קונספט והבנת צרכי השוק

פיתוח מוצר רפואי מתחיל בחקר השוק ולמידת מאפייניו על מנת להבין את הסביבה שבה הוא ישתלב, את קהל הצרכים שצפויים לעשות בו שימוש, את המתחרים ועוד. בשלב חשוב זה אפשר גם להעריך את אותן עלויות ייצור המוצר ואת הדרכים שבהן אפשר לגייס את הכסף כדי להפוך את המוצר מרעיון למציאות של ממש. בשלב השני של התהליך מייצרים גרסה ראשונית שלו, אב טיפוס, תוך התייחסות לקונספט שאותו פתחו. את אב הטיפוס של המוצר הרפואי אפשר לייצר כיום באמצעות מדפסות תלת מימד. התהליך זול הרבה יותר, מהיר וגם יעיל ובעזרתו ניתן לבחון את גרסתו הראשונית והמקדימה של המוצר לפני ייצורו הסופי. כך אפשר לבצע בו שינויים או שדרוגים אם רוצים וגם לבחון אותו לעומק.

ייצור אב טיפוס בתלת מימד

לאחר שנבחן האב טיפוס מתחיל תכנונו ועיצובו הסופי של המוצר הרפואי על מנת שיענה על כל הדרישות. בהמשך, לאחר שהוא הושלם, עוברים לשלב הייצור הסדרתי שבו מייצרים בכמויות גדולות את המוצר הרפואי. כאן גם נכנס שלב ההטמעה בשוק, שלב הפרסום ושלב השיווק. כל זאת, בהתאמה מלאה לקהל היעד ולאופיו של המוצר הרפואי שיוצר.

מתכננים לייצר מוצר רפואי חדש וזקוקים למענה בתצורת הדפסת תלת מימד של אב טיפוס איכותי? אם כן, 3Dreams היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מציעה לכם שירותי הדפסה תלת מימד המותאמים ישירות אל הפרויקט שאותו אתם מנהלים. לסקירת כלל שירותיה והלימודים שהיא מציעה, לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-9503065