הדפסה תלת מימד – באילו חומרים משתמשים?

באמצעות הפיתוחים החדשניים בענף הדפוס יכולים רבים ליהנות מאיכות גבוהה של מודלים תלת מימדיים. הדבר אפשרי תודות לטכנולוגיית מרהיבות של הדפסת תלת מימד, אותה ניתן להוציא אל הפועל בזכות המדפסות האיכותיות המוצעות כיום, המשמשות הן לצרכים ביתיים פרטיים והן לצרכים מסחריים, תעשייתיים. המתעניינים בנושא הדפסה תלת מימדית חומרים וגם עלויות יגלו שישנן כיום לא מעט חברות מקצועיות ומנוסות המציעות את שירותי ההדפסה, חברות שאיכות חשובה להן וכך גם התוצאה.

סוגים שונים של חומרים

חומר הדפסה תלת מימדית יכול להיות מסוגים שונים. לכל חומר אופי אחר וכל חומר יספק תוצאה אחרת. לבוחרים בהדפסה שכזו מומלץ לבחון היטב את חומרי הגלם שמהם מיוצרת ההדפסה, שמהם מיוצר אותו מודל, ולהתייחס למאפיינים שלו לפני ההדפסה עצמה. החומר הפופולארי ביותר כיום להדפסת תלת מימד הוא ה – PLA. מדוב ר בפולימר תרמו פלסטי, חומר ידידותי לסביבה וגם מתכלה. אפשר לעבוד איתו בקלות, הוא מבריק ושטח החוץ שלו חלק מאד.

חומר נוסף ה – ABS, חומר תרמו פלסטי המבוסס על נפט. גם הוא נפוץ ועושים בו שימוש בעיקר מהנדסים. הוא קל משקל, עמיד וגם גמיש מעט. PET נחשב לחומר גלם חזק מאד, קשיח ועמיד. בוחרים בו לבניית מודלים שאינם ללא תמיכה בזכות תכונותיו המיוחדים ואפילו הוא מאושר על ידי ה – PDA לצורך ייצור כלי מאכל. חומרי הדפסת תלת מימד נוספים הם העץ, הברונזה, הפליז, הנחושת וגם הבמבוק בעזרתם ניתן לייצר מוצרים מיוחדים, הנהנים מאופיו של החומר וגם מהמראה שאותו הוא מביא.

כדי לנצל כהלכה את תכונותיו של חומר הגלם חשוב מאד להכירו וגם להגדיר מראש את הצרכים. מעוניינים להדפיס מוצר או אב טיפוס איכותי שישרת אתכם כהלכה? חשוב לכם שהתוצאה תעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים ותענה על כל הצרכים הרלוונטיים לכם? אם כן, 3Dreams היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מציעה לכם שירותי הדפסה תלת מימד המותאמים למגוון של צרכים ומוצעים במחירים נוחים ומשתלמים. לסקירת כלל שירותיה והלימודים שהיא מציעה, לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-9503065