מהי הדפסה תלת מימד

עולם הדפוס עבר לא מעט תהפוכות ושינויים בעשורים האחרונים. שולבו בו טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות שהולידו פתרונות יעילים, בהם משתמשים רבים. הדפסה תלת ממדית היא אולי אחת ההמצאות הבולטות בעולם זה, כזו המשרתת ענפים שונים, המגיעים מכל התחומים. כאשר מדברים על הדפסה שכזו מתכוונים, למעשה, להדפסה של דגמים תלת ממדיים (במקום חד ממדיים, כפי שהיה עד עתה) היישר מהמחשב. דגמים אלה מיוצרים מסוגים שונים של פולימרים ומיוצרים שכבה אחרי שכבה.

איך זה עובד

את הדפסת התלת מימד ניתן לבצע באחת מתוך שלוש דרכים: באמצעות התכה בחום (FDM), שיטה הנחשבת לנפוצה ביותר, באמצעות שרף נוזלי, הרגיש לחום (SLA) ובמסגרת תהליך של חום, ההופך אבקה לחומר מוצק (SLS).

ישנן בשוק כיום סוגים ודגמים רבים מאד של מדפסות תלת ממד, חלקן תעשייתיות גדולות ואחרות פשוטות יותר, ומשמשות בעיקר לצרכים ביתיים. אלו תהיינה זולות משמעותית בהשוואה לתעשייתיות אך במקביל גם פחות איכותיות. המתעניינים בשירותי הדפסת תלת מימד מחיר ועלויות, יגלו לא מעט ספקי שירות, המציעים זאת. אלה, מאפשרים ללקוחות המעוניינים בהדפסה שכזו לקבל מענה בהתאמה מלאה ומאיכות גבוהה מבלי שיצטרכו להחזיק בביתם מדפסת כזו, שייתכן ולא תשרת אותם בתדירות גבוהה.

למי זה מתאים

בהדפסות תלת מימד איכותיות יוכלו להיעזר רבים, המגיעים, כאמור, מענפים שונים. אדריכלים ומעצבים, אנשי רפואה, חינוך, אמנים וכמובן אלה, העוסקים ברובוטיקה ובייצור. הדפסות תלת מימד הן פתרון מוחשי לאלמנטים מסוגים שונים והן הזדמנות לבחון אותם באופן קצת אחר, באופן "חיי" יותר. בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים בתחום זה, ניתן להדפיס את הדפסת התלת מימד בתוך שעות ספורות בלבד, מה שחוסך זמן יקר וגם לא מעט כסף (שכן שעות העבודה מתקצרות ולא צריך להשקיע רבות כדי לייצר עבודה שכזו). הדבר נכון בייחוד כאשר יש צורך בייצור המוני ולא מצומצם או חד פעמי.

זקוקים לשירותי הדפסה מסוג כזה? איכות גבוהה ומחיר הוגן הם פרמטרים שחשובים לכם? אם כן, 3Dreams היא הכתובת הנכונה עבורכם. לסקירת כלל שירותיה, לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-9503065